Hlavní strana > Dosah bezdrátových telefonů pro pevnou telefonní linku

Většina výrobců bezdrátových telefonů systému DECT uvádí dosah 300m v otevřeném prostoru a 50m uvnitř budov. Tyto údaje jsou pouze informativní a slouží pro utvoření rámcové představy o možnostech zařízení.

Překážky šíření rádiového signálu.

Rádiový signál pohlcují všechny překážky, které mají rozměry větší než je použitá vlnová délka záření, tedy u signálu bezdrátových telefonů systému DECT 16 cm a jsou z materiálů pohlcující rádiový signál - železo, plech, beton, zdivo, atd. Naopak minimálně pohlcují rádiový signál materiály jako sklo, suché dřevo, plasty a podobně.

Prodloužení dosahu bezdrátového telefonu

Vzhledem k tomu, že Český telekomunikační úřad opravňuje používat bezdrátové telefony pouze standardu DECT s maximálním vyzářeným středním výkonem 10mW e.r.p. (platí pro základnové i přenosné části) a tohoto výkonu většina přístrojů dosahuje, je jediným řešením jak prodloužit dosah použití tzv. opakovače signálu.
    Zařízení pracuje na principu opakování signálu základnové a přenosné části bezdrátového telefonu systému DECT GAP a tak pokrývá signálem oblasti, v nichž původně nebylo možné telefon používat. V této rozšířené oblasti můžete využívat všechny funkce přenosné části, např. zobrazení informací na displeji, telefonní seznamy, zobrazení čísla volajícího, atd.
    Funkce handover vám umožní přechod mezi všemi oblastmi pokrytí bez přerušení hovoru. Plochu dosahu můžete zvětšit v různých směrech instalací 6ti opakovači signálu kolem stanice základnové. Podmínkou je umístění opakovače na hranici dosahu základnové stanice. K opakovači není přivedena telefonní linka, pouze je nezbytný přívod 220V pro síťový napáječ.
    Kompatibilitu konkrétního opakovače signálu (repeateru) s vaším bezdrátovým telefonem konzultujte s našimi techniky.

Opakovač (zesilovač signálu) Siemens Repeater pro prodloužení dosahu bezdrátových telefonních přístrojů. SIEMENS GIGASET REPEATER
Prodlouží dosah bezdrátového telefonu až o 70-300 m, 2 hovory současně, funkce handover (přechod mezi základnou a opakovačem bez přerušení hovoru). V oblasti dosahu opakovače Siemens Gigaset Repeater lze provozovat až 2 přenosné části současně.

Zesilovač signálu DECT Panasonic KX-A272 rozšiřuje signál ve všech směrech při dodržení
 vztažných podmínek až o 300 metrů na volném prostranství a až o 50 metrů v budovách (způsob
 šíření signálu a dosah závisí na místních podmínkách a může se od těchto údajů lišit). Panasonic KXA272 REPEATER
Prodloužení dosahu až o 70-300 m, 2 hovory současně, funkce handover. V oblasti dosahu opakovače KX-A272 lze provozovat až 2 přenosné části současně. Kompatibilní také s telefonními ústřednami Panasonic


Pokud máte další dotazy, kontaktujte ATEL SERVIS spol. s r.o.

 
 
Bezdrátové telefony
Přidat k oblíbeným  ^ Nahoru  Kontakt 
Nenalezli jste výrobek podle vašeho přání? Chcete koupit telefon, bezdrátový telefon, fax nebo příslušenství a potřebujete poradit s výběrem? Kontaktujte nás!


ATEL SERVIS 2007  dect range EDR1217-1555